Warsztaty

Ceramiczne z toczeniem na kole
 

wtorki godz. 18.00 – 19.30 – dzieci
piątki godz. 17.00-18.00 – dzieci (4-6 lat) wraz z opiekunami
piątki godz. 18.00-19.30 – dorośli
koszt: 35 zł za jedno spotkanie
Zajęcia prowadzi Ania Różycka
Lepimy z wałeczków gliny, z płata, tworzymy naczynia z masy lejnej. Każde spotkanie ma określony temat, ale jeśli masz swój pomysł – zrealizuj go. Z przyjemnością Ci pomożemy. Lepimy miseczki, kubki, postaci z bajek, zwierzęta, serduszka, mydelniczki. Na warsztatach można też wytoczyć własnoręcznie dowolne naczynie na profesjonalnym kole garncarskim – to prawdziwa frajda dla dzieci. Każde z nich z niecierpliwością czeka na swoją kolej.Po wypaleniu prac w specjalnym piecu czas na szkliwienie. Nanosimy szkliwo na tzw. biskwit i czekamy na kolejny wypał. Odbiór poszkliwionych prac to wyczekiwany, magiczny moment i często wielkie zaskoczenie dla samego autora. Szkliwa się błyszczą i nabierają pięknych kolorów. Ceramika uczy cierpliwości, dystansu. Pozwala na swobodne wyrażanie siebie.

Zapraszamy także na indywidualne toczenie na kole

poniedziałki, środy, czwartki godz. 16.00 – 21.00.

Koszt: 30 zł za godzinę (glina do 1 kg oraz wypał prac w cenie).

Po wypaleniu prac można je także samodzielnie poszkliwić i wypalić w cenie 30 zł.

Metaloplastyka

Metaloplastyka
Poniedziałki
17.00-18.00 – dzieci od 7 lat
18.00-19.30 – dorośli

Koszt:
Dzieci – 35 zł (1 godz. zajęć)
Dorośli – 40 zł (1,5 godz. zajęć)
Zajęcia prowadzi Pan Bogdan Ciborski

Młotek, szczypce, trochę metalu, np. miedzi. Do tego porcja wyobraźni i spora dawka wiedzy od Pana Bogdana Ciborskiego z Czosnowa. Oto przepis na własnoręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby do mieszkania (wieszaki, ramki), a nawet zabawki i figurki w kształcie zwierząt.

Kulinarne
Każdy trzeci czwartek w miesiącu – 18.00 – 20.00
koszt: 35 zł za jedno spotkanie
Warsztaty prowadzi szef kuchni, Sebastian Ługowski

Poznaj słodką tajemnicę karmelu, naucz się robić ciągnący się makaron – lepszy niż ten włoski. Upiecz i udekoruj muffinki, a potem zjedz je ze smakiem. Będzie pysznie, obiecujemy.

Malarskie
soboty 15.00-16.00 dzieci, 16.00-17.30 dorośli
koszt: 30 zł (dzieci), 35 zł (dorośli)
Warsztaty prowadzi Zbigniew Zyśk
„Więc chodź, pomaluj mój świat…”, ale najpierw przećwicz to na płótnie 😉 Na warsztatach poznasz różne techniki malarskie i odkryjesz w sobie pokłady kreatywności. W świat pędzli i farb wprowadzi Cię Pan Zbigniew, doświadczony artysta – malarz. To co, na żółto, czy na niebiesko?

Artystyczne szycie dla każdego
środy – 17.00 – 19.00 (dzieci) oraz 19.00 – 21.00 (dorośli)
zapisy i płatność przyjmujemy na początku miesiąca
(w razie nieobecności uczestnika za zajęciach, nie zwracamy kosztów)
koszt: 40 zł za jedno spotkanie
Warsztaty prowadzi Kamila Lech
Projektujemy i szyjemy maskotki z filcu, poduszki, torby, pokrowce na telefon i okulary. Wszystko na prawdziwych maszynach do szycia. Powstają piękne i praktyczne przedmioty – w sam raz na prezent dla kogoś bliskiego.

Architektura i historia sztuki dla najmłodszych
(warsztaty odbywają się tylko w czasie imprez urodzinowych)

Ekscytująca podróż po epokach z wykorzystaniem slajdów i albumów o sztuce. Na warsztatach dzieci uczą się rozpoznawać nie tylko style w malarstwie, ale i w architekturze np. gotyk i klasycyzm. Najprzyjemniejszym punktem zabawy jest samodzielne tworzenie prac przez dzieci w stylu Van Gogh’a, Gaudi’ego, a nawet Picass’a. Bo jeśli się uczyć, to od najlepszych.