Mehendi – tatuaż tymczasowy z henny

Lato to najlepsza pora roku na eksperymenty ze zdobieniem ciała, szczególnie za pomocą naturalnej henny. Od dziś taki niezobowiązujący, tymczasowy tatuaż mehendi można zrobić na Miłej. Spontanicznie i z lekkością. Bez konieczności podejmowania decyzji na całe życie.

Czym jest henna?
To sproszkowane liście lawsonii bezbronnej 🌿 Henna ma właściwości chłodzące (w Indiach mężczyźni dla ochłody barwią nią palce dłoni i stóp, a kobiety malują na ciele misterne wzory. Zwyczaj malowania dłoni i stóp panny młodej to właśnie mehendi). Henna uważana jest za jeden z najstarszych kosmetyków. Stosuje się ją na oparzenia i obrzęki skórne. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Jest też naturalnym filtrem UV.

Czy henna jest bezpieczna?
Taki tymczasowy tatuaż jest bezbolesny i przyjemny. Jest też bezpieczny. Marysia przygotowuje własną mieszankę do malowania składającą się wyłącznie z naturalnej, indyjskiej henny, wody, olejku eterycznego i cukru. Naturalna henna nie jest alergenem (w przeciwieństwie do sztucznej henny). W Indiach henna wspomaga leczenie schorzeń skórnych. Jeśli jednak obawiasz się reakcji alergicznej na którykolwiek ze składników mieszanki, warto przed malowaniem wykonać próbę alergiczną na skórze.

Jaki kolor ma henna?
Henna w około pół godziny po nałożeniu na skórę przysycha, tworząc czarną skorupkę. Po kilku godzinach henna zaczyna odpadać, a wzór pozostaje na skórze. Wybarwia się od koloru miodowego, aż po brunatny (po 1-2 dniach od nałożenia).

Wzór utrzymuje się na skórze przez około 7-14 dni w zależności od miejsca na ciele.

Ile to kosztuje?
– tatuaż dla dziecka z proponowanych wzorów (do 30 min): 40 zł
– tatuaż dla dziecka (projekt indywidualny): 60 zł
– malowanie henną na urodzinach dla dzieci: 20 zł za 1 tatuaż z dostępnych wzorów
– tatuaż dla dorosłej osoby (do 1 godz.): 80 zł
– tatuaż dla dorosłej osoby (do 1,5 godz.): 115 zł
– tatuaż dla dorosłej osoby (do 2 godz.): 150 zł

Wzory maluje Marysia Krajewska
Zapisy: mariakrajewska3@gmail.com lub przez wiadomość na Facebooku.

Zapraszamy ☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *